Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Piosenka ,,Odblaskowa"

 Piosenka „Odblaski”

                14 października 2021 r. podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z klas drugich zaprezentowali autorską piosenkę pt. „Odblaski”. Jej przygotowanie i zrealizowanie nakładał na nas regulamin wojewódzkiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Słowa i melodię do tego utworu napisała pani Monika Król- rodzic jednego z naszych uczniów, a zarazem nauczyciel szkoły. Pani Monika akompaniowała dzieciom na gitarze, natomiast pan Zbigniew Łapa skomponował podkład muzyczny grając na keyboardzie. Podczas zajęć plastyczno-technicznych uczniowie z zapałem wykonali znaki drogowe oraz przejście dla pieszych, które wykorzystali do inscenizacji piosenki. Podczas jej prezentacji założyli także kamizelki odblaskowe, co nie umknęło uwadze naszej społeczności szkolnej.

              W trakcje apelu zaprezentowały się również klasy piąte, które pod opieką pani Kingi Stawowy zademonstrowały autorską piosenkę „Noś swe odblaski”. Tekst obu utworów znajduje się w poniższym załączniku. Zapraszam do obejrzenia nagrania video, które zostało wykonane tuż po akademii w naszej klasie. Bardzo serdecznie dziękuję nauczycielom za niezwykłą twórczość, poświęcony czas i  podjęty trud w przygotowanie dzieci.

 

                                                                                              Iwona Wrona

 

 

Teksty piosenek w załączniku

Link do piosenki

 

Załączniki:
Pobierz plik (piosenka_odblaski.pdf)piosenka_odblaski.pdf[ ]118 Kb