Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

,,Odblaskowy różaniec"

 

  ,,Odblaskowy różaniec"  

 

 

Po raz kolejny nasza szkoła wspólnie z Parafią NSPJ w Sułkowicach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną podjęły działania mające na celu profilaktykę bezpieczeństwa wśród mieszkańców.  „Odblaskowy Różaniec” pod hasłem : „Świeć przykładem” to akcja zapoczątkowana wspólnie kilka lat temu w celu zwrócenia uwagi na konieczność noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Wspólna modlitwa  za ofiary wypadków drogowych połączona z rozdawaniem mieszkańcom opasek odblaskowych jest doskonałą formą podnoszenia świadomości lokalnego społeczeństwa oraz zwróceniem uwagi na fakt, jak ważne jest bycie widocznym na drodze, zwłaszcza wieczorową porą, gdy widoczność jest znacznie ograniczona. Dodatkowo skuteczność odblasków można było zaobserwować podczas procesji różańcowej oświetlanej przez druhów z OSP.  Inicjatywa ta cieszy się ogromnym uznaniem w środowisku, dlatego mamy nadzieję , że będzie kontynuowana w kolejnych latach. Słowa podziękowania kierujemy do uczniów klasy III b oraz ich rodziców za poprowadzenie tegorocznego różańca. Serdecznie dziękujemy też firmie INET CENTRUM z Myślenic, szczególnie Panu Tomaszowi Bednarczykowi za ufundowanie ponad 300 odblasków. Księdzu proboszczowi i księdzu Maciejowi oraz Dyrekcji szkoły dziękujemy za wsparcie nas w tym przedsięwzięciu. 

 

Magdalena Klus

Zdjęcia-kliknij