Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

lekcja ekologii

 26 października 2021r.  uczniowie klasy 4a i 4b udali się pieszo  do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sułkowicach.

 Podczas tych ekologicznych zajęć Pan Witold Magiera zapoznał uczniów z zasadami postępowania z odpadami, szczególnie zwrócił im uwagę  na proces zapobiegania powstawania odpadów. Podczas tej  prelekcji dowiedzieliśmy się, jaki  ogromny wpływ na ochronę środowiska ma to, żebyśmy już w domach  segregowali śmieci i dbali o odzyskiwanie surowców wtórnych.

 Pan W. Magiera poinstruował także uczniów o kolorach worków, do których należy wrzucać odpowiednio szkło, plastik i papier.

 Po prelekcji udaliśmy się na krótki spacer po zakładzie. Mogliśmy bezpośrednio zobaczyć nie tylko pomarańczowe kontenery na różne frakcje, ale również ujrzeliśmy punkt ponownego użycia przedmiotów używanych, punkt naprawy czy punkt składania baterii akumulatorów, butelek . Jednym słowem mogliśmy zaobserwować jak w praktyce wygląda praca na wysypisku śmieci. Ile  trzeba poświecić czasu na segregację  śmieci, których nie segregujemy w domu. Każde tworzywo, które można odzyskać - odzyskujmy, bowiem z nich tworzymy nowe ryzy papieru,  powstają nowe butelki, szyjemy polary, plecaki, buty itp.

 Była to bardzo pouczająca wycieczka, nawet dostaliśmy od Pani Karoliny Budzoń smakołyki – cukierki i lizaki, dziękujemy za intrygujące zajęcia.

 

B.S.

 

 ZDJĘCIA