Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

,,Murem za polskim mundurem"

,,Murem za polskim mudurem"

                19 listopada 2021 r. nasza szkoła włączyła się w akcję „Duma i szacunek- dzieci rysują dla obrońców naszych granic”, która wpisuje się w ogólnopolską kampanię „Murem za polskim mundurem”. Akcję zainicjowała Katolicka Szkoła Podstawowa Sióstr Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach której dzieci przygotowały obrazki oraz laurki dziękując funkcjonariuszom Straży Granicznej, Wojska Polskiego i Policji broniących wschodniej granicy Polski. Rysunki w formie zdjęć można wysyłać do żołnierzy i policjantów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 Służby mundurowe codziennie z oddaniem i poświęceniem strzegą bezpieczeństwa naszego kraju, odpierając tzw. „atak hybrydowy” na polsko-białoruskiej granicy, gdzie od 2 września obowiązuje stan wyjątkowy. W ramach akcji tysiące rodaków dziękuje żołnierzom i policjantom za ich niezłomną postawę, wyrażając swoją wdzięczność oraz szacunek. Niedawno świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystej akademii na hali sportowej pan Dyrektor Marceli Pacut wypowiedział słowa, że „wolność nie jest nam dana, ale zadana”. Jakże aktualne są to słowa w obliczu ciągłych zagrożeń i jakże wspaniale wypełniają je polscy żołnierze oraz policjanci poprzez pełną poświęcenia służbę dla Ojczyzny. Dziękujemy. Jesteśmy z Was dumni!

 Rota (tekst przysięgi żołnierskiej):

 „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”.

 

                                                                                                                  Iwona Wrona

 Animacja