Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Wycieczka karnawałowa klas I

Wycieczka karnawałowa klas I

 Karnawał uczniów klas I w parku rozrywki HipiHop w Myślenicach

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.
Dnia 08.02.2022 r. uczniowie klas II naszej szkoły udali się do parku rozrywki Hipi Hop w Myślenicach. Od wczesnych godzin porannych towarzyszył nam wszystkim radosny nastrój w oczekiwaniu na wspólną zabawę.
Po przybyciu na miejsce, wszystkich serdecznie powitały panie animatorki, które cały czas wraz z wychowawcami czuwały nad naszym bezpieczeństwem i wspaniale organizowały nam pobyt. Braliśmy udział w różnych zabawach rekreacyjnych i zręcznościowych, które dostarczały nam wiele emocji. Wspólnie tańczyliśmy przy dźwiękach ulubionej muzyki. W wolnych chwilach korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje park rozrywki tj.  trampoliny, baseny z gąbkami i równoważnia, park Ninja dla wytrzymałych, a dla tych bez lęku wysokości ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia tubingowa i czternastometrowe dmuchane tory przeszkód.Podczas przerwy częstowaliśmy się przekąskami przygotowanymi przez naszych Rodziców. Na koniec braliśmy udział w zajęciach artystycznych, w ramach których wykonywaliśmy piękne maski karnawałowe. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, z żalem opuszczaliśmy to radosne miejsce.
W parku rozrywki nie mieliśmy jednak okazji zaprezentować się w barwnych strojach karnawałowych, dlatego też w kolejnym dniu zorganizowaliśmy w sali szkolnej ,,Dzień strojów karnawałowych”. Dzieci przebrały się za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy,Batmana…nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie postacie. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach.Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli.
Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.
  Szkoda, że następny bal dopiero za rok!!!

 wych. H. Borska i J. Stręk

 

Zdjęcia - kliknij