Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Przez żołądek do zdrowia

 

  „Przez żołądek do zdrowia”
– spotkanie z dietetykiem
 

 

Zarówno wczoraj jak i w ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole panią Monikę Srokę, dietetyczkę, która przybliżyła uczniom klas I - IV problematykę zdrowego stylu życia. Podczas spotkania Pani Monika uświadamiała naszym pociechom,  jak ważna jest codzienna, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. W ciekawy i przystępny sposób wyjaśniała dzieciom, jak łączyć ze sobą produkty, aby nasze posiłki było pełnowartościowe. Prelekcja poparta była prezentacją multimedialną, podczas której dzieci miały także możliwość wykazania się zdobytą dotąd wiedzą.
W części warsztatowej uczniowie mieli za zadanie stworzenie własnego talerza zdrowia, z uwzględnieniem czterech najważniejszych grup produktów. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Aktywność  i zaangażowanie uczniów podczas spotkania było najlepszym dowodem na to, że zdrowe odżywianie jest dla nich niezmiernie ważne. Dziękujemy Pani Monice za wspaniałą lekcję zdrowia i mamy nadzieję, że przekazane przez nią informacje staną się naszymi codziennymi nawykami.

 

M. Klus

Galeria zdjęć