KONSTYTUCJA 3 MAJA

KONSTYTUCJA
3 MAJA

Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic  nie znaczących uroczystości. Dziś na początku kolejnego tysiąclecia, żyjąc  w zwariowanym tempie, negujemy wszelkie wartości , odrzucamy jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością. Buntujemy się, więc przeciwko pompatycznym i górnolotnym słowom. Nudzą nas wiece, uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi i powinno być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby uzmysłowić wszystkim, jak wielką rolę i znaczenie mają słowa : wolność, ojczyzna i naród. Apel rozpoczęła przewodnicząca szkoły Anna Lipińska, cała społeczność szkolna zaśpiewała hymn Polski. Uczniowie klas 5a i 5b pod opieką p. Marty Dzidek oraz p. Marii Lipińskiej przygotowali montaż słowno- muzyczny o patriotycznej wymowie. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Nie zabrakło także pieśni patriotycznych i pięknie zatańczonego poloneza. Przygotowanie apelu dało dzieciom wiele radości i satysfakcji.

M. Lipińska