Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Ia w Gminnej Bibliotece Publicznej

Książka uczy i bawi, czyli pierwszaki

 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sułkowicach

 

Na początku maja przypada święto książek, czytania i bibliotek. To wydarzenie oraz realizacja tematów związanych z czytelnictwem przyczyniło się do tego, aby dzieci z klasy I a wybrały się    11 maja br.   w odwiedziny do Gminnej Biblioteki Publicznej. Gospodarzem spotkania była pani Małgorzata Dzidek – dyrektor biblioteki, która poprowadziła lekcję biblioteczną. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak można zapisać się do biblioteki,  jakie książki można wypożyczyć, jakie są zalety czytania oraz jak należy właściwie zachowywać się w bibliotece. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały również czytanej książeczki z przygodami smoczycy Magdy i detektywa Adasia, która zabrała wszystkich w wirtualny spacer po Sułkowicach i zaprosiła do przeżycia przygody z ciekawymi zwrotami akcji. Takie spotkanie to niewątpliwie również wielka zachęta do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników.

 

Jolanta Stręk

GALERIA