Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

DZIEŃ DZIECKA

  DZIEŃ DZIECKA 
2022  
 

                 1 czerwca swoje święto mają dzieci- małe, ale i  duże. Obchodzi je przecież każdy z nas, niezależnie od wieku i stanu cywilnego, koloru skóry, czy wyznania. Z tej okazji życzymy Wam tego, aby każdy kolejny dzień był wyjątkowy. Nie bójcie się stawiać sobie wyzwań i dzielnie podążajcie przed siebie, pokonując napotkane bariery i spełniając swoje marzenia. Przede wszystkim zaś niech Wasze dzieciństwo będzie szczęśliwe. Jakże wielkiej mocy nabierają te słowa w obecnych czasach, kiedy tuż za naszą wschodnią granicą oraz w wielu innych regionach świata trwa wojna. Dzieciństwo naznaczone konfliktami, chorobami, głodem, ciężką pracą. Dzieciństwo bez poczucia bezpieczeństwa, bez czasu na zabawę i naukę. Kochane Dzieci! Macie wielkie szczęście żyjąc w wolnym i pięknym kraju, w którym bez skrępowania możecie się rozwijać.

           Ten dzień spędziliśmy miło i pożytecznie. Po pierwsze, na wszystkie dzieci czekał w klasie słodki poczęstunek, przygotowany przez naszych rodziców, którym serdecznie dziękujemy. Były to nie tylko cukierki i lizaki, lody i czekolada, ale nawet tort przypominający naszą szkołę. Po drugie, odwiedzili nas druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Sułkowic z panem Naczelnikiem Szymonem Latoniem na czele. Dzieci wzięły udział w zajęciach ze strażakami, w czasie których m.in. pokonywały tor przeszkód i uczyły się rozwijać węże. Największą jednak frajdę sprawiło im strącanie pachołków strumieniem wody. Pan Naczelnik opowiedział dzieciom o wyposażeniu wozu strażackiego, do którego mogły również wejść i włączyć sygnały dźwiękowe oraz świetlne. Spotkanie zainicjowała pani Magdalena Klus, której składamy podziękowania.

                                                                                                            Iwona Wrona

 

Zaproszenie!

 Burmistrz Gminy Sułkowice, pan Artur Grabczyk zaprasza na „Gminny Dzień Dziecka” z Teatrem Katarynka, który odbędzie się 5 czerwca 2022 r. (niedziela) w godz. 15:00-19:00 na boisku sportowym przy naszej szkole.

 Na wszystkichbędzie czekało mnóstwo atrakcji:

 ·         spektakl teatralny,

·         darmowe dmuchańce i popcorn,

·         strefa plastyczna z konkursami,

·         strefa sportowa,

·         kącik malucha,

·         animacje i warsztaty aktorskie,

·         żywe maskotki, szczudlarze,

·         piana party.

 

GALERIA ZDJĘĆ