Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Bezpiecznie na wsi

 

„Bezpiecznie na wsi mamy,
bo ryzyko upadków znamy”

                 6 czerwca 2022 r. miała miejsce uroczystość rozdania nagród dzieciom, które zostały laureatami szczebla regionalnego XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Odbyła się ona w Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Nasza szkoła od kilku lat z powodzeniem bierze udział w tym konkursie. Nie inaczej było i w tym roku. Na konkurs zgłosiliśmy 14 wyjątkowych prac, wykonanych ciekawymi technikami plastycznymi. Przygotowali je mali artyści z klasy II „b”, a wśród nich znalazło się dzieło Nikodema Króla, który zdobył wyróżnienie w II kategorii (klasy 0-III). Nikoś, jestem z Ciebie dumna! Serdecznie dziękuję pani Monice Król za poświęcony czas i osobisty udział wraz z dzieckiem na gali rozdania nagród. Wręczyli je m.in. poseł Władysław Kurowski oraz przedstawiciele gmin z powiatu myślenickiego. Konkurs przebiegał pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.

 Dziękuję także pozostałym dzieciom za podjęty trud, gdyż wykonanie dwuwymiarowej pracy konkursowej obrazującej upowszechniane przez KRUS sposoby zapobiegania upadkom osób przebywających w gospodarstwie rolnym było dla nich nie lada wyzwaniem. Poza tym gratuluję wiedzy, jaką zdobyliściepodczas cyklu zajęć,ucząc się pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie wiejskim.

 

Iwona Wrona

GALERIA