Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Wycieczka Ia

 

Nasze wyprawy małe i duże

 

 

W pogodną środę 22 czerwca uczniowie z klasy I a wybrali się w niezwykłą podróż do Parku Miniatur w Inwałdzie. To wszystko mogło się wydarzyć za sprawą miniaturowych budowli charakterystycznych dla wielu znanych miejsc na świecie, w Europie czy w Polsce. W ciągu kilku godzin uczniowie mogli stanąć pod Wieżą Eiffla w Paryżu, na Placu św. Piotra w Rzymie, pod Bramą Brandenburską w Berlinie, na Placu św. Marka w Wenecji, czy koło Muru Chińskiego. Oprócz tego dzieci bawiły się w lunaparku i na placu zabaw, zwiedziły wystawę Tutenchamon i szukały drogi w zielonym labiryncie. Dodatkowymi atrakcjami wycieczki było poznanie średniowiecznej warowni wraz z osadą, charakterystycznych budynków i stylu życia. Odwiedziliśmy chaty rzemieślników: kowala, powroźnika, garncarza i tkaczki, a także krainę ruchomych smoków, które zamieszkały u podnóża średniowiecznej Warowni. Atrakcji było co niemiara, dla każdego coś fajnego!

 

Klasa I a spędziła również pracowicie i wesoło czas na pieszej wycieczce rekreacyjno – przyrodniczo - krajoznawczej nad sułkowickm zalewem, która odbyła się w czwartek 19 maja. Był piknik na trawce, rekreacja na świeżym powietrzu oraz gry i zabawy w otoczeniu wody, drzew i pobliskich wzgórz. Po takiej turystycznej „zaprawie”  i w towarzystwie świetnych humorów wszyscy są już wspaniale przygotowani do wakacji!

 

 

Jolanta Stręk