Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Polska po 123 latach zaborów stała się niepodległym państwem i powróciła na mapę Europy.

To ważne wydarzenie przybliżyła nam klasa IV a oraz VIII a pod opieką wychowawczyń pani Katarzyny Tyrpy i Pani Wiesławy Sarzyńskiej. Podczas okolicznościowej akademii, która odbyła się w przeddzień 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne, obrazujące drogę naszego kraju do wolności. Charakter tego szczególnego dnia podkreślił udział naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji „Szkoła dla hymnu”, podczas której cała społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Ta wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu po raz kolejny uświadomiła nam, że wolność nie jest dana raz na zawsze, lecz zadana, co w swoim przemówieniuzaznaczył Pan Dyrektor Marceli Pacut. O wolność i niepodległość należy wciąż dbać i stale je pielęgnować.