Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

,,Dokąd uciekła ta skarpetka?"

  „Dokąd uciekła ta skarpetka?” 
czyli projekt czytelniczy klasy I b
 

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa I b postanowiła przygotować ilustrowany album inspirowany lekturą „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. Projekt składał się z kilku części. Po wspólnym przeczytaniu przygód wybranej skarpetki uczniowie musieli zmierzyć się z kilkoma wyzwaniami. Najpierw porządkowali ilustracje zgodnie z kolejnością wydarzeń w opowiadaniu. Następnie rozwiązywali matematyczne przygody własnych skarpetek. Nie obyło się również bez zabaw językowych ze słowem skarpeta - i tu śmiechu było, co niemiara. Na koniec każdy z uczniów ilustrował na przygotowanym szablonie wymyśloną przez siebie przygodę jedenastej skarpetki, tworząc pracę pt.„Dokąd ona uciekła?”. Z przygotowanych ilustracji powstał piękny, kolorowy album, który przekazaliśmy naszej Pani Oli. Po skończonych zajęciach uczniowie szybko pobiegli do biblioteki po książkę, aby poznać przygody pozostałych bohaterek, co jest chyba najlepszym podsumowaniem tego projektu. Myślę, że praca z lekturą inaczej niż zwykle jest dla młodych czytelników bodźcem do częstszego sięgania po książkę i rozbudzaniem w nich pasji czytania, a ciekawość i zaangażowanie uczniów w prowadzony projekt jest na to najlepszym dowodem.

M.K.

 

 

Galeria