Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Jasełka 2022

  ,,Do Jezusa
niebiańską rakietą"
 

Jak co roku w naszej szkole 22 grudnia odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe pt.”Do Jezusa niebiańską rakietą”.

O wyznaczonej godzinie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej na której miało odbyć się przedstawienie. Zanim rozpoczęliśmy nasz występ, uczniowie z klasy ósmej wraz z opiekunem p. Z. Łapą wprowadzili nas śpiewająco w magie świąt. Po występie naszych starszych koleżanek rozpoczęliśmy Jasełka Bożonarodzeniowe, które zostały przygotowane przez uczniów klas szóstych i  ich kolegów i koleżanki z klasy  4a i 5a pod opieką p. M. Dzidek i p. M. Lipińskiej.

To wyjątkowe przedstawienie łączyło w sobie współczesne elementy oraz historyczne tło wydarzeń  z czasów Bożego Narodzenia.  Po raz kolejny przypomnieliśmy sobie jak ważny i piękny był to cud.

Co prawda nie był  to nasz pierwszy występ przed publicznością  szkolną, ale i tak trochę się tremowaliśmy. Na szczęście wszystko przebiegło  zgodnie z planem i mogliśmy się poczuć jak młodzi aktorzy.

Bardzo dziękujemy p. I. Wronie  za pomoc z dekoracjami i scenografią oraz p. S. Urbańczykowi za pomoc  w nagłośnieniu i próbach do naszego przedstawienia oraz p. J. Kaciubie za zdjęcia .

Klasa 6a i 6b

Galeria zdjęć

Jasełka 2022